Uppstart – sommarens första ateljévecka

Uppstart – sommarens första ateljévecka

Under sommaren är det högtryck på Mullsjö folkhögskola! Något som lockar väldigt många är de två olika ateljéveckorna som går av stapeln just nu, samt under v 31.  Trots att vädret vägrar att samarbeta, är stämningen på topp! Ett 100-tal deltagare påbörjar idag kurser som handlar om keramik, silversmide, foto s/v, hattar, naturfoto, smide, textiltryck och akvarell.

Är du intresserad av att gå någon av våra kurser? På grund av återbud finns i nuläget en handfull platser kvar under v 31…och sedan gäller det att i höst hålla utkik på vår hemsida, för i början av december släpper vi kurserna till nästa sommars ateljéveckor! Vissa kurser fylls redan samma dag vi går ut med dem! Så håll utkik!

För att få en bild av vad våra sommarkurser handlar om, läs här

VARMT välkommen säger vi till alla kursdeltagare samt kursledare!